YOLCU HİZMETLERİ


Tren Hareket Saatleri

trensefer Devamı

Tren İşletmesi

Bu sistem, istasyonlarda platformların orta noktasına yakın yüksek bir yerde bulunur. Uzaktan kolayca okunabilecek ideal büyüklükte elektronik yazı ile yolcuların görsel olarak bilgilendirilmesi sağlanır.

Devamı

Metro Bilet Fiyatları

UKOME GENEL KURULUNUN 06.01.2017 TARİH VE 2017/01 SAYILI KARARI GEREĞİNCE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA İNDİRİMLİ VE TAM YOLCU TAŞIMA BİNİŞ ÜCRETLERİ

Devamı

Bakım Faaliyetleri

Ankara Metrosu güvenliğinin sağlanması için kurulan CCTV Sistemi 1400 kamera ile istasyonun tüm giriş çıkışlarının, peronların, yürüyen merdivenlerin ve ücret toplama alanlarının izlenmesi sağlamaktadır.

Devamı

Sistem Elverişliliği

Ankara Raylı Toplutaşım Sistemi (Ankara Metrosu), hareketli blok sinyalizasyonu kavramını esas alan bir Otomatik Tren Kumandası (ATC) sistemiyle çalıştırılmaktadır.

Devamı
///////


Tren Hareket Saatleri

trensefer Devamı

Metro Bilet Fiyatları

UKOME GENEL KURULUNUN 06.01.2017 TARİH VE 2017/01 SAYILI KARARI GEREĞİNCE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA İNDİRİMLİ VE TAM YOLCU TAŞIMA BİNİŞ ÜCRETLERİ

Devamı

Acil Durum Bilgileri

Ankara Metrosu'nda yaşanabilecek acil durumlarda yolcuların kullanımı için aşağıdaki ekipmanlar hazırlanmıştır.
1- Her yolcu istasyonunda en az üç adet olmak üzere acil durum dolapları mevcuttur. Bu dolapların içinde, doğrudan Ankara Metrosu Kontrol Merkezi ile temasa geçilebilecek acil durum telefonları, acil durumlarda enerjiyi kesebilmek için acil durum açtırma şalterleri, 1 adet 6 kg lık KKT yangın söndürme tüpü,

Devamı

Yolculuk Kuralları

BÖLÜM I
AMAÇ VE KAPSAM

MADDE-1 Bu yönerge, ANKARAY (Ankara,Hafif Raylı Toplu taşım Sistemi) ve ANKARA Metrosu' nun, toplu taşıma hizmetlerinden yararlanan yolcuların güvenli, rahat ve seri bir şekilde taşınması için, yolcuların uymakla zorunlu oldukları kuralları ve bu kurallara aykırı davrananlara uygulanacak cezai yatırımları.

Devamı

Dünyada Raylı Sistem

Ankara Metrosu'nun etkin, verimli, güvenli ve hızlı hizmet sunabilmesini sağlamak ve sürdürülebilir bir kalite düzeyi tutturabilmek için gerekli olan kaliteli insan kaynağı ihtiyacını karşılayabilecek personel yetiştirebilmek amacıyla sistemin kuruluş aşamasında Kuzey Amerika yönetim felsefesi esas alınarak eğitim birimi bir müdürlük olarak düşünülmüş; eğitim ve insan kaynağının geliştirilmesi işleri Eğitim Müdürlüğü tarafından yönetilmiştir.

Devamı

Ankara Metrosu

Ankara Metrosu İşletme ve Bakım Merkezi
  • Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 296 cad. No:9 Macunköy - Yenimahalle/ANKARA
  • E-posta: 153@ankara.bel.tr
Tel & Faks
Tel:+90.312.3545933(Pbx) Fax:+90.312.3545932